Sikkens Quality Time

O marce Sikkens

Marka Sikkens od momentu swojego powstania, przeszło 200 lat temu, ciągle ma jeden i ten sam cel: dostarczać swoim klientom produkty najwyższej jakości, które przekładają się na wysoką wydajności i wspaniałe wyniki.

Nasza historia

W 1792 roku Wiert Willem Sikkens założył fabrykę, która zajmowała się produkcją farb. Ta niewielka manufaktura znajdowała się tuż obok murów Miejskich, obrębie miejscowości Groningen. Dzisiaj Sikkens jest marką rozpoznawalną na całym świecie, która dzięki pasji tworzenia ciągle zaskakuje swoich klientów w całej Europie, Azji i Austaralii.

Mimo skromnych początków, firma szybko się rozwijała, co sprawiało, że cieszyliśmy się coraz lepszą reputacją. Już w latach 20. ubiegłego wieku badania i rozwój miały istotne znaczenie dla polityki firmy. W roku 1924 powstało nasze laboratorium, którego głównymi zadaniami był rozwój nowych produktów oraz monitorowanie jakości.

Już wtedy marka Sikkens stała się głównym producentem powłok specjalistycznych dla branży stolarki budowlanej, a także dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego. Współcześnie, również jesteśmy bardzo istotnym graczem w tych branżach przemysłu, dzięki temu wiele znanych firm możemy dziś zaliczyć do grona naszych klientów.

Chcąc być bliżej klientów, firma przeniosła się w 1939 roku do miejscowości Sassenheim. Brak surowców mineralnych po II wojnie światowej zmusił przedsiębiorstwo do twórczych posunięć, które doprowadziły do rozwoju farb syntetycznych.

Poprzez serię fuzji i przejęć, byliśmy w latach 60. międzynarodowym liderem na rynku. Dzisiaj Sikkens jest częścią firmy AKZO NOBEL, i jednocześnie jest jednym z największych producentów farb i powłok.

Nasze motto

Chcemy się upewnić, że nasi klienci po zastosowaniu produktów marki Sikkens uzyskają najlepsze rezultaty. Współpraca z użytkownikami naszych produktów jest kluczem do naszego sukcesu – od planowania i przygotowywania, aż do gotowego produktu. Dlaczego? Po prostu doskonałość jest naszą pasją.

Jak osiągamy ten cel?

Poprzez innowacje. Nasz dział badań stale pracuje nad ulepszeniem nawet wiodących na rynku produktów. Oczywiście niezwykle ważne są też techniczna doskonałość i wysoka jakość. Dodatkowo liczy się również trwałość. Oferujemy naszym klientom jeszcze więcej: porady ekspertów, szkolenia zawodowe oraz kompleksowe usługi doradcze.

AkzoNobel

Marka Sikkens należy do AkzoNobel, światowej firmy w produkcji farb i powłok, która jest także głównym dostawcą specjalistycznych chemikaliów. AkzoNobel dostarcza innowacyjne produkty dla przemysłu i prywatnych klientów. AkzoNobel, z siedzibą w Amsterdamie, znajduje się na liście 500 największych firm świata Global Fortune i jest liderem zrównoważonego rozwoju. Posiada oddziały w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 50.000 osób. We wszystkich działania promuję dewizę Tomorrow's Answer Today“ ™ .