Sikkens Quality Time

Kolekcje kolorów

Sikkens od zawsze fascynował się kolorami. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w specjalnych kolekcjach do: wnętrz, fasad i drewna, z szeroką gamą odcieni.

Koncepty kolorystyczne doskonale wspierają projektantów, architektów i malarzy w ich twórczej pracy.
Kolekcja kolorów 5051


Kolekcja Kolorów 5051 to o wiele więcej niż paleta barw, oferuje ona nieskończone możliwości kompozycji, które można tworzyć indywidualnie.


Więcej

Sikkens 200 Kolorów do Wnętrz

Przewodnik po kolorystycznej aranżacji wnętrz

Marka Sikkens stworzyła 6 palet kolorystycznych, złożonych w sumie z 200 kolorów.
Każda paleta charakteryzuje się własną, wyjątkową atmosferą. Wzornik stanowi źródło wiedzy w tworzeniu kombinacji kolorystycznych. Wszystko po to, aby stworzyć oczekiwany efekt w projektowanym przez Państwa wnętrzu.

Paleta Black & Whites bazuje na odcieniach czerni i bieli, które pomogą wydobyć nowoczesny wymiar pomieszczenia.

Paleta Cool Neutrals zawiera chłodniejsze odcienie szarości. To uniwersalne i ponadczasowe kolory, które tworzą idealna bazę do wnętrz.

Paleta Warm Neutrals prezentuje cieplejsze odcienie szarości, beżu, brązu, tworząc subtelne zestawienia kolorystyczne.

Paleta Muted, zainspirowana odcieniami ziemi i autentycznych pigmentów, pozwala uzyskać poczucie spokoju i bezpieczeństwa w pomieszczeniu.

Paleta Brights charakteryzuje się różnorodnością energetycznych kolorów. Jest żywa i wyrazista.

Paleta Accent umożliwia dodawanie indywidualnych akcentów do malowanych przestrzeni.

Zamknij Więcej

Alpha 401 Exterior

Fasady nabierają kolorów

Doświadczenie w barwach i technologii znalazło odzwierciedlenie w kolekcji farb elewacyjnych – Alpha 401. 600 kolorów w specjalnym wzorniku Sikkens Alpha 401 Exterior chroni fasady, nadając im za każdym razem niepowtarzalny, trwały kolor.

Alpha 401 Exterior otwiera przed projektantami i architektami nowe możliwości w dziedzinie barwnej aranżacji elewacji. O ile wcześniej dominowały odcienie „wyciszone”, kolekcja farb elewacyjnych Alpha 401 Exterior rozkwita bogactwem czystych i intensywnych kolorów.Mix z ulubionych odcieni

Wszystkie 600 odcieni zostało wybranych przez markę Sikkens na podstawie wyników międzynarodowych badań w zakresie wzornictwa. Wyselekcjonowano ulubione odcienie z dziesięciu krajów europejskich. W ten sposób konsekwentnie dostosowujemy naszą kolekcję do wymagań stawianych przez rzemiosło malarskie, projektantów i architektów.

Trwałość koloru przez lata

Promienie słońca, deszcz – nie stanowią żadnego zagrożenia dla fasad malowanych farbami marki Sikkens! Malarze i ich klienci mogą znowu bez obaw tworzyć kolorowe, niekonwencjolnalne elewacje. Umożliwia to nowy system Color Mix. Nawet w przypadku mocnych i ciemnych odcieni gwarantuje - także na systemach dociepleń - wysoką stabilność odcienia, ekstremalną odporność na światło i długą żywotność.

Alpha 401 Exterior - synonim kompetencji i know-how

Kolekcja farb elewacyjnych Alpha 401 Exterior fascynuje wielką różnorodnością odcieni. Dzięki innowacyjnemu, opatentowanemu systemowi jej prezentacji, z łatwością można przeglądać paletę barw, porównywać jej kolory, tworząc własną, niczym nieograniczoną wizję fasady. Praktyczne narzędzie pracy dla każdego, kto szuka niekonwencjonalnych rozwiązań barwnych!

Zamknij Więcej

Cetol Design - koncept kolorów dla drewna

Piekno ochrony drewna

Paleta produktów Cetol marki Sikkens, będącej specjalistą w zakresie ochrony drewna, gwarantuje najwyższej jakości ochronę elementów drewnianych, na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Produkty Cetol to za każdym razem doskonały efekt i wyjątkowa trwałość powłoki!

Drewno to materiał naturalny i dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Koncept Cetol Design wspomaga malarzy i projektantów w doradztwie i kreatywnej aranżacji obiektów z drewna. Składa się on z dwóch kolekcji kolorystycznych: Cetol Design Classic i Cetol Design Style i w połączeniu z systemem Sikkens 4041 Color Concept oferuje wiele możliwości dekoracji powierzchni drewnianych.

W ten sposób można znaleźć różne inspiracje do wykonania powłok transparentnych i kryjących, dopasowanych do potrzeb i wymagań indywidualnych projektów.Realne wymalowania

Karty odcieni zawierają próbki realnych wymalowań kolorów na drewnie. Innowacyjny sposób eskpozycji polega na zestawieniu kolorów transparentnych z kolorami kryjącymi dla każdej z próbek.

Malarze i projektanci wykorzystując karty mogą „dotknąć” i zobaczyć realny przykład wykonanej powłoki dekoracyjnej drewna.

Karta Kolorów Cetol Design Classic obejmuje większość kolekcji Natural-Balance marki Sikkens oraz kolory neutralne. Wszystkie kolory z tej kolekcji można stosować zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz.
Karta Kolorów Cetol Design Classic

W karcie Kolorów Cetol Design Style jest odwzorowanych czterdzieści naturalnych, nowoczesnych i designerskich odcieni lazurów, przyporządkowanych stylom: Authentic, Modern, Primary, Natural i Design.
Karta Kolorów Cetol Design Style

Zamknij Więcej

Kolekcja Alpha Tacto - Efekty dekoracyjne (niedostępna)

Zmysłowe doświadczenie

Alpha Tacto to dekoracyjna farba z efektem Soft Touch do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Wykorzystując ten produkt można otrzymać wykończenie z efektem weluru lub tkaniny, a powłoka sprawia wrażenie delikatnej miękkości. Niezwykła miękkość tej lazury jest efektem unikalnej kompozycji na bazie żywicy akrylowej i specjalnych pigmentów. Dotknij i przekonaj się sam!

Lazura Alpha Tacto, na bazie wody, jest łatwa w stosowaniu. Dostępna w 33 odcieniach, które można uzyskać za pomocą systemu Color Mix.

Zamknij Więcej

Kolekcja Alpha Elegance - Efekty dekoracyjne (niedostępna)

Ekskluzywna elegancja wnętrz

Alpha Elegance to doskonały produkt do aranżacji efektem dekoracyjnym ścian wewnątrz pomieszczeń. Jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy lubią niestandardowe rozwiązania.

Kolekcja umożliwia przy tym uzyskanie najróżniejszych efektów, dopasowanych do indywidualnego, niekonwencjonalnego stylu urządzenia wnętrza.

Transparentność powłoki oraz harmonijne przejście kolorów nadaje pomieszczeniom ekskluzywną elegancję. Dzięki specjalnym, technologicznym właściwościom lakierobejca doskonale nadaje się nie tylko do renowacji dużych powierzchni, ale także do odnowy powierzchni mocno zniszczonych.

Różnorodność efektów

Produkt Alpha Elegance przeznaczony jest do tworzenia różnego rodzaju efektów dekoracyjnych: lazury, przecierania, łamania kolorów, smug, nakrapiania, oraz innych, zależnie od fantazji i użytych akcesoriów dekoracyjnych.

Kolorowa różnorodność

Kolekcja oferuje 48 odcieni, które można uzyskać za pośrednictwem systemu Sikkens Color Mix. Można je też łączyć między sobą i nanosić na siebie, bądź rozjaśniać za pomocą bazy N00 (bezbarwnej). Takie kombinacje dają możliwość uzyskania kilkuset wyjątkowych barw, odpowiadających na potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Zamknij Więcej