Sikkens Quality Time

BADANIA NAD KOLOREM W AKZONOBEL GLOBAL AESTHETIC CENTRE

Sikkens opierając się na innowacjach, jest wiodącą marką we wdrażaniu nowych, przyszłościowych technologii farb.

System ACC– najwyższa jakość klasyfikacji kolorów

Wszystkie kolekcje marki Sikkens opierają się na specjalnie opracowanym systemie ACC (AkzoNobel Color Codification), stosowanym przez architektów na całym świecie. Kodowanie to porządkuje kolory według ich podstawowych właściwości – barwy, nasycenia i jasności. W ten sposób kolory są dokładnie zdefiniowane i systematycznie oznaczone.

Dzięki systemowi ACC można szybko i dokładnie zestawiać ze sobą kolory o takiej samej jasności czy nasyceniu. Bez problemu można też dobrać kolory harmonizujące z kolorem o podanym kodzie ACC.
Składający się z sześciu znaków kod, umożliwia uporządkowanie kolorów według ich podstawowych parametrów: barwy, nasycenia i jasności.

Barwa oznaczana jest kombinacją litery i cyfry (dla kolorów neutralnych dwoma literami), a nasycenie i jasność dwoma cyframi. Każdy z trzech parametrów oddzielony jest kropką.

Barwa

Koło barw podzielono na 24 równe sektory i oznaczono literami - od czerwieni i pomarańczy (A do E) poprzez żółcie (F i G), zielenie (H do P), niebieskie (Q do U) aż do barw niebiesko- i czerwonofioletowych (V do Z). Aby zwiększyć dokładność określenia barwy, każdy z sektorów został podzielony na 10 podsektorów, a każdemu z nich została przypisana rosnąco cyfra od 0 do 9 (np. A0 do A9).
Jasność i nasycenie

Jasność i stopień nasycenia danego koloru są podawane w wartościach liczbowych od 00 do 99. „99“ oznacza najwyższy stopień jasności czy nasycenia. Stąd też przykładowo dla nasyconej czerwieni o średniej jasność otrzymamy kod C0.50.40. Dwie pierwsze pozycje "C0" oznaczają odcień czerwieni, "50" oznacza stosunkowo wysokie nasycenie odcienia, a "40" oznacza jasność. Jeżeli nasycenie danej barwy jest mniejsze niż 03, do oznaczenia jej odcienia zamiast cyfry stosuje się literę "N" (= neutralny). Kod FN.02.88 oznacza więc kolor zbliżony do koloru neutralnego o niskim nasyceniu - w tym przypadku o niskiej intensywności (02) żółtej barwy (FN) i wysokim stopniu jasności (88).

Kolory neutralne

Kolory neutralne - biały, szare i czarny - są oznaczane symbolem „ON“ zamiast kombinacji litery i cyfry, stosowanej dla innych barw. Kolory neutralne (achromatyczne) nie mają nasycenia żadną barwą. Dlatego parametr nasycenia jest w nich oznaczany jako „00”.


Zamknij Więcej

COLOUR FUTURES 2015

Specjalnie dla Państwa i stworzyliśmy zestawienie najważniejszych trendów w dekoracji wnętrz, obowiązujących w 2015 roku. Warto je poznać i odmienić wnętrze Państwa klientów.

KOLOR ROKU 2015 - MIEDZIANY ORANŻ C9.21.58

ColourFutures Website
ColourFutures 14


Cicha rewolucja: proponowana paleta jest ogólnie bardzo jasna i wyciszona. Ciekawe są jednak efekty – panuje tu bowiem atmosfera niedopowiedzenia, zupełnie inna niż wyraziste wzory. Kolory doskonale łączą się z naturalnymi materiałami.


Miejski folklor: to mocne, przyjazne odcienie, które tworzą atmosferę przytulności. Inspiracją kolorystyczną są jasne-haftowane ozdoby lalek rosyjskich, jasne i żywe kolory Skandynawii, a także kosztowne materiały z Indii, Chin i Ameryki Południowej.


Gra liczbami: Ta kolorystyka nawiązuje do aktualnej tendencji do ujmowania wszystkiego w liczbach, co znajduje również odzwierciedlenie w projekcie. Do dyspozycji tutaj rozważna, neutralna paleta z akcentami: jasnym-niebieskim, zielonym, szkarłatnym i ochry. Doskonale uzupełniają one naturalność ciemnego drewna, korka, marmuru i betonu.


Sekretny ogród: Z romantycznym, poetyckim i niezwykłym wyglądem kolekcja pozwala stworzyć kobiece i olśniewające efekty. Zawiera głównie delikatne odcienie zieleni i fioletu.


Zrób to teraz: To koncepcja mówiąca "Wstań i zrób to". Dzięki dynamicznym i- energetycznym kolorom, wszystko jest możliwe. To oddaje ducha czasu, w którym nie chodzi o idealny w projektowaniu lub klasyczny – zawsze w modzie, ale wesoły, spontaniczny styl. Tutaj zawsze powstają nowe harmonie kolorów, między innymi żółty-cytrynowy.„ColourFutures” już od 10-ciu lat dodaje koloru do życia ludziom na całym świecie. Jest także wiarygodnym źródłem inspiracji dla specjalistów z branży kolorów, produktu, mody i architektury.


Zamknij Archiwum